VodkaTam Creative Commons License 2019.11.26 0 1 18829

Szia!

 

Az általad linkeltek közül nálam egyedül a Decathlonos jöhetne szóba, mivel a másik kettő nem önhordó, így se puha, se túl kemény, sziklás talajon nem használható. Amit a súlyán nyersz, azt el is veszted, ha kalapácsot is cipelsz mellé, így én mindenképp önhordót vennék. Emellett sokan óva intenek az egyszemélyes sátraktól, mondván a csomagoknak is kell hely, azt szokták javasolni, hogy arra is érdemes rászámolni +1 férőhelyet. Én évekig sátoroztam egy Karrimor X Lite X1 egyszemélyes sátorral, illetve a mai napig használom kisebb túrákon. Nagy szélben a keskeny kivitel miatt nem olyan stabil, de egyébként nagyon szeretem, kényelmesen elférek benne csomagostól, de ezt már rég nem kapni. Az tény, hogy ezekből kisebb a választék, mint mondjuk a kétszemélyes társaiból. Évszaktól, illetve a túra hosszától is függ, de nálam fontos szempont, hogy a belső rész ne csak szúnyoghálós legyen, hidegebb, huzatosabb időben elég sokat tud rontani a hőérzeten. Sajnos ez tovább szűkíti a választékot, a gyártók előszeretettel spórolnak minden grammal. Nézd meg milyen magas vagy a földön ülve, lehetőleg a sátor belső magassága is legyen minimum annyi, hogy fel tudj ülni a sátorban. Huzamosabb sátorban tartózkodásnál jól jön mondjuk egy evésnél, vagy öltözködésnél is.

Előzmény: petergabor (18828)