technograd Creative Commons License 2019.11.26 0 6 17027

Most beszéltem a Vespucci-tulajdonos Edinával, varratok a régóta elfekvő, fekete PVC bevonatú anyagból egy bélés nélküli overállt. Már egy nagy fegyvertény, hogy le tudja gyártani, de a lényeg nem ez. Amikor patentokkal begombolható lezárócsíkot kértem a ruha elején végigfutó cipzár takarására, aggódó hangon ezt válaszolta: "Hát, ha egyáltalán lehet még valahol olyan patentot kapni...". Én ezen lesokkolódtam, mert azt hittem, egy évtizedek óta praktizáló varrónőnek annyi a rövidáru beszerzése, mint egy ujjcsettintés. Aztán váltottunk még pár szót és kiderült, milyen leszállóágban van az egyedi szabók megrendeléseinek mennyisége, és az anyagbeszerzés lehetősége. Még szerencse, hogy pl. Amazonáék kivételek, de gondolom, ők is szívesebben varrják a fél-konfekcionált, fantázianévvel ellátott öltözeteket, mint a nagyon egyénieket.

 

Úgyhogy a szokásos idétlen poénkodást félretéve, csak azt mondom nektek: MOST VARRASSÁTOK MEG AZ EGYEDI RUHÁITOKAT, mert lemaradunk, mint a borravaló, aztán már csak pisloghatunk :( .

 

Küldöm azért a szokásos vigasztalóképet, ez a kék olyan, mintha festve lenne:

 

Előzmény: Latex Bond (17024)