KING-77 Creative Commons License 2019.11.24 0 0 35146

Üdv mindenkinek!

 

Nem igazán értek a kazánokhoz ezért lehet hülyeséget fogok kérdezni! 

Adott egy nettó 127m2-es lakóterű, 10cm -es szigetélésű, hőszigetelt nyilászárokkal ellátott földszintes családiház. 

Van benne padlófűtés és radiátoros fűtés is és ehhez keresek kazánt. A fürdőben nincs bojlerem, 

ezért szükséges lesz egy külön vízmelegítő tartályra is. (van visszatérő cirkulációs ág) 

 

Ehhez a rendszerhez a kombi vagy a fűtőkazán lenne az ideálisabb választás? 

Állítólag a kombi addig amíg a meleg fürdővízet előállítja, addig megáll a ház fűtése, így felejtős. 

Emiatt ajánlottak fűtőkazánt + külső víztartály a melegvíz előállításhoz. 

 

1. Az első eléképzelés egy Ariston Alteas One NET 24 kombi kazán lett volna WIFI-s termosztáttal. 

Több füztőkört tud kezelni, 1:10 modulációs arány, kiváló tudású opcionális WIFI-s termosztát stb...

Miután mondták, hogy melegvíz előállításkor leáll a fűtéskör, ezen megakadtam, hogy ez jó -e nekem. 

 

2. Ajánlottak Biasi Inovia Cond Plus 25SV kondenzációs fűtő kazánt. + külső 120 literes vízmelegítő tartályt

1:10 modulációs érték ... viszont sehol sem találok arról infot, hogy tud -e egyszerre padlófűtést is és radiátort is fűteni. 

A másik gond, hogy csak gagyi gyári termosztátot lehet vásárolni a Biasihoz. Más gyártók termosztátja ne, biztos, 

hogy tudná maximálisan jól vezérelni a kazánt. Egyedül Siemensből wifisből találtam univerzálisat és öntanulósat. 

 

3. Hosszas keresglés után találtam egy újabb márkát, ami számomra ismeretlen, de általánosságban jókat írnak róla. 

Remeha Tzerra ACE 24DS fali fűtő kondenzációs gázkazán 24kW

Itt szintén nem említik, hogy tud-e több fütőkört kezelni egyszerre, modulációs arányt sem írnak. 

Viszont opcionálisan kapható hozzá nagy tudású Remeha eTwist wifis termosztát.  

 

Valakinek van tapasztalata valamely kazán típusról? Esetleg hasonló padló+radiátor+külső melegvízes tartály mellé, 

melyik kazán volt a jobb megoldás? Kombi vagy fűtő kazán? 

 

Előre is köszönöm a válaszokat!