attila0325 Creative Commons License 2019.11.22 0 0 35071

Én biztosan nem zárnám rövidre. Gondolatmenet:

Ha rövidre van zárva az on/off bemenet, és megszűnik létezni a busz kommunikáció, akkor a kazán milyen parancsot is kap? Olyat, hogy az on/off kéri a fűtést, és menni fog a végtelenségig.

Elolvasgattam akkoriban a leírásokat, mikor ez téma volt, csak nem volt időm közbeböffenteni. A gépkönyvben esetleg félreérthető kicsit a dolog, de szerintem teljesen egyértelmű:

 

A hidat akkor kell visszahelyezni a kazán M1 kapocslécének 1-2. kapcsaira ha a szobatermosztátot nem használja, vagy ha fali kapcsolótábla kerül felszerelésre (14.2. fejezet).

 

https://www.szatmari.hu/dynamic/0_Prospektusok_adatlapok//2012_12_WESTEN_HASZNALATI/westen-boyler-condens-new.pdf

39. oldal.

 

Tehát: nincs szobatermosztátod, a kazán csak a visszatérő hőfok alapján szabályoz, de úgyis lekapcsol rövid úton, ha nincs hőigény. Nyilván a vizet éjjel-nappal keringetni fogja.

Angoloknál vannak általában ilyen furcsa megoldások.

A fali kapcsolótábla alatt legjobb tudomásom szerint a fan-coil jellegű bekötések értendők, mikor minden szobát külön-külön szabályozol egy ott elhelyezett termosztáttal, de az természetesen nem a kazánt

indítja, hanem a fan-coil egységet.

Előzmény: vampywiz17 (35067)