Fomate Creative Commons License 2019.11.21 0 0 12231
Szia,

5 év tapasztalataval, minox, dht blokkolo gyogyszerekkel, hajbeultetessel a hatam mogott szerintem:

- minoxidil
Nem terheli a szervezeted, lokalisan teszed fel, semmilyen hormonalis valtozast nem okoz. Ritka esetekben, foleg szivpanaszokkal rendelkezo embereknel bedobogtatja a szivet, de egeszseges ferfikent nincs okod tőle félni, mindenkepp ajanlom (lipogaine márka, napi 1x is elég 1-1.25ml). Ferfiak 80%nal bevalik es visszaerositi a hajat, két dolog: ha az elso 3-4 hetben nagyobba valik a hajhullasod, akkor ORULJ, mert hat a minox, es javulni fog a hajad. Kettő: nem szünteti meg a hajhullas okát, valamint 3-4 havonta 2-3 hetes szuneteket iktass be, mert hozzaszokik a szervezeted idovel, es veszit a hatekonysagbol

- dht blokkolo / finasteride - dutasteride
Na ez az, ami megszunteti a hajhullasod okát (DHT hormont csokkenti a verben), viszont mivel a dht egy ferfi hormon, ezert komoly esély van számos mellekhatasra, pl libidocsokkenes, arcszor csokkenes, mellnovekedes stb. Csak akkor vagj bele ebbe, ha nagyon hozzatartozik a hajad az onkepedhez, illetve kezeles elott, kozben (fel evente) jarj el laborvizsgalatra, ahol folyamatosan nezesd a hormonjaidat, psa szintedet, stb. Es mindenkepp konzultalj dokival

-samponok
Nizoral samponon kivul kamu az osszes, 3percet van a fejborodon, egyszerűen nincs annyi ideje es nincs annyi hatoanyag egyikben sem, hogy visszanojjon tole a hajad. Heti 2x nizoral kell (korpasodas ellen, illetve tisztan tartja a fejborodet), emelle valami termeszetes, koffeintartalmu sampont erdemes hasznalni, de ez minimalis hatassal lesz rá.

-mezoterapia
Egy vagyont elkernek érte, de van egyszerubb es olcsobb modszer: vegyel neten egy 1.5 mm-es dermarollert, es heti egyszer minoxidil felhelyezes elott gorgesd at vele alaposan a fejborodet, foleg ahol ritkul. Ne sajnald, az elso gorgetesek fajnak, de utana erzeketlenne valik a fejbőr. Addig csinald, amig jo piros nem lesz, ha kicsi verzik, nem baj - a sebzes segiti a kollagentermelest

-prp
Kamu, senkirol nem hallottam még, akinek ez (es csakis ez) hasznalt volna, kísérő metoduskent jo lehet, de 80e ft-ert szerintem felesleges, tedd el azt a pénzt beultetesre.

-minden más (vitaminokon kivul)
Hazardjatek, nagyon sok csodaszerrol hallani, de a fentieken kivul semmi sincs jovahagyva embereken, es belathatatlan mellekhatasokat okozhatnak, csak nagyon alapos utanajaras kovetoen probalj ki barmi mast

Előzmény: hairsteve (12230)