Tm76 Creative Commons License 2019.11.15 0 0 20656

Helló !

Mivel a topiktársak nem reagáltak, ezért gondoltam, hogy én próbálok meg segíteni neked. 

Elsőként, hogy kérdésedre válaszoljak, én azzal kezdeném, hogy kipróbálom, hogy mennyire felel meg neked a szivarozás. Ne értsd félre, a dohányzás eme 

formája nem mindenkinek felel meg, más szóval még a tapasztaltabb dohányosoknak is tud erős lenni a szivar. Egyszóval én azzal kezdeném, hogy kipróbálnám

egy - két alkalommal, hogy mennyire tudom élvezni a szivart.

Szivarból én az alábbiakat javasolnám, de ez nem kizárólagos lista:

- Jose L. Piedra

- Quintero

Mindkettőből a Corona méretet lenne érdemes választani, mert a többi fajta tovább tart, és elsőként 30 - 40 perc szivarozás is bőven elegendő. 

A szükséges eszközökből konkrét típust nem tudok ajánlani. Gyújtóból mindenképpen szúrólángos gyújtót vegyél, minimum kettő, de inkább

három lánggal. A szivarvágóban "legyen anyag", vagyis fémből készült, masszívabb fajtákat érdemes preferálni. Azt gondolom, hogy szivarvágó

helyett szivarfúró használata sem az ördögtől való, mert sokkal könnyebb a használata, mint a vágóé. Lehet kapni olyan szivargyújtókat, amelyekbe 

be van építve egy szivarfúró is.

A humidorra áttérve: rögvest én nem vennék humidort, csak ha már biztos lennék a dolgomban. (Első humidoromat úgy sikerült tönkretennem, hogy

nem tartottam benne elegendő mennyiségű szivart, csak pár szálat és bepenészedett az egész nagyjából három nap alatt!) Amíg valaki csak alkalmanként

szivarozik, megteszik a fémtokos kiszerelésű szivarok is - és ezekből már kaphatóak haladóbb változatok is. Ha a fémtokot nem bontjuk ki, az így becsomagolt

szivar hűvös helyen hónapokig rendben eltartható.

A humidor választásnál a cédrus az valóban alapvető feltétel, de ezen felül azért még lehet találni különbségeket az egyes termékek közt. Nagyon fontos, hogy

olyan humidorunk legyen, ami pont megfelelő mennyiségű szivart tud tárolni. Első humidornak maximum 30 db szivarhoz való a legmegfelelőbb, ennél nagyobbat

nem javasolnék. Ár/érték arányban az Adorini humidorok szerintem a legjobbak, de ebben a kérdésben a többiek véleménye is érdekes lehet.

Üdv:

TM

Előzmény: Ectorr (20655)