Pákás Creative Commons License 2019.11.14 -1 0 9142

Ha az SD2IEC csak azt tudja, hogy prg-t betölteni, akkor ez így nem ér semmit, ennyi erővel PC-n emulátort is használhatnának. Ezzel nem sokat segítettél, mert még mindig nincs válasz erre:

Hogyan használják ma valódi gépekkel a d64 játékokat, demókat, amik utántöltenek, ha nem akarnak lemezezni, meg 1541U-t, TC64-et venni, és nem csak C64-et, hanem C16-ot, stb. is használnak?

Nem értem hogy 2019-ben miért nincs egy olcsó és elterjedt SD kártyás eszköz, amivel úgy lehet utántöltős játékokat és demókat nézni, mint 1541U-val, és min. d64, d71, d81-et kezel így, és C64, C16, C128-cal is működik. Nem hiszem el hogy mostanáig nem lett nagy igény ilyen termékre. Az 1541U-t csak standalone módban lehetne Plus/4-hez használni. Amikor még megvolt az 1541U-m próbáltam így C64-gyel, de nem tudtam egyetlen d64-et se berakni hogy így kezeljem, akárhogy nyomkodtam a gombokat. Amúgy is vakon kellene csinálni, mert nem látszik melyik d64-nél tartok, fos az egész.

 

Nem hiszem el, hogy a magyar fejlesztésű SD1541-II az egyetlen a világon az 1541U-n és a TC64-en kívül, amivel rendesen lehet utántöltős demókat, játékokat használni ma Commodore gépekkel valódi lemezek és 1541 meghajtó nélkül. Néztem a leírását, csak d64-et ír, ez se kezel d71-et és d81-et, ezért ez is felejtős, 22e-ért amúgy is drága.

Miért nincs semmilyen külföldi fejlesztés, ami ilyet tudna?

A PC és az SD kártya közötti adatcsere mindig egyszerű, FAT-osak az SD-k az 1541U-nál és a TC64-nél is. Csak az IDE64 használt saját filerendszert a CF-hez, de USB-vel itt is könnyű adatot átvinni oda-vissza.

Előzmény: siz (9141)