merQree Creative Commons License 2019.11.11 0 0 7917

Megnéztem az Általad linkelt Chipolino ülést. Nekem öszvér megoldásnak tűnik.

Megmondom, hogy az én értékrendem miatt miért az: újszülött kortól kb 10 éves korig minden életkorban, és testtömegnél megfelelő védelmet nyújtson számomra hihetetlen, főleg ilyen árban. Vagy a fejlesztés volt olyan, amilyen, vagy a felhasznált anyagok. Az ADAC teszten nem vett részt, így nincs róla "független" vélemény. (Azért tettem idézőjelbe a függetlent, mert én nem vagyok meggyőződve a függetlenségéről, illetve sokszor érdekes teszeredmények születnek, nem feltétlenül csak gyerekülésre gondolok.)

Ha megteheted (anyagilag), "vedd ketté" az ülést, és nézz egy 0-15 kg-os ülést és majd egy 15-36os ülést.

Nézd meg, tedd egymás mellé mind a három megoldást, azaz 0-36 kg, 0-15 kg és 15-36 kg. Látni fogod, hogy egy 15-36 kg-os ülés kialakítása teljesen más, mint a 0-36 kg ülésé.

A kislányom 15 kg, kb 100 cm magas, és most veszünk neki 15-36-os ülést a 0-15 iSize ülés helyett.

Ameddig csak lehet, a gyermeket (lehet már írtam) háttal javasolt ültetni a kocsiba, mert a fejét (ha elbóbiskol, akkor meg pláne!) nem tudja úgy megtartani/ellentartani, hogy intenzív fékezés során ne bukjon előre és hátra (ostorcsapás effekt). Nagyobb tömegű gyermek jó/jobb eséllyel meg tudja már tartani a fejét (ha a gyermekünk elalszik, akkor van egy utazó fejpántja, amit ráteszünk, és megfogja a fejét, ha hirtelen fékezni kell).

 

Ha érdekel, mi eddig egy Cybex Sirona M iSize (0-15kg) ülést használtunk ISOFIX talppal, az utód Cybex Solution S-Fix (15-36kg).

Előzmény: tomi524 (7914)