HG0 MDa Creative Commons License 2019.11.10 0 0 102361

A vízelvezetésre nem gondoltam! A többit a következőképpen terveztem el. Az udvar egy része most lesz feltöltve, így tömöríteni mindenképpen fogok. A későbbi talajmozgásokat elkerülni ugyan nem tudom, de bízok benne, hogy sík terepen nem egy, meg nem két év, mire releváns mértékű szinteltolódások jönnek létre. Pár évente meg úgy is igényli az ilyen kerti vasút a komolyabb gondoskodást. A talajra vékony rétegben folyami-, vagy kvarchomokot gondoltam leszórni mint ágyazat. Erre rögzítem a síneket, majd UV álló lakkal lefújom, hogy a homokot az eső ne tudja széthordani, továbbá a sínek műanyag részeinek ad némi védelmet. Túl sok biztosítóberendezést nem akarok lerakni. Nyilván nem ugyan azt a látványt szeretném elérni, mint amit egy fedett helyen ki lehet alakítani. Itt a lényeg a kert érdekessé tétele lenne, hogy ne csak a virágok és a fák kombinációival operáljak. Áramellátás terén nem hiszem, hogy sok gond lenne, mivel a mozdonyt rádiósan vezérlem, így a teljes pálya folyamatosan feszültség alatt lehet, polaritástól függetlenül is. A tisztítással biztosan több lesz a gond, de a mozdonyban, amit erre szánok, sok szabad hely van, így mikroakkukkal a nem megfelelően érintkező szakaszok áthidalhatók. A tisztítást elkerülni nem lehet, de legalább nem kell a végtelenségig csiszolni a sínek felületét.

Nyilván ezeket az elképzeléseket kipróbálom egy rövidke szakaszon, hogy a gyakorlatban hogy válnak be, vagy nem és hogyan lehet rajtuk javítani. De az építő jellegű ötleteket is örömmel veszem! :)

Előzmény: rezgaras (102359)