Törölt nick Creative Commons License 2019.11.08 0 0 32525

Ha már így bele másztam, akkor még egy kiegészítés: Mint említettem, ez egy M12-es csavar, 105 Nm meghúzási nyomatékkal. A Haynes szerelési kézikönyv azt írja, hogy minden alkalommal cserélni kell (Látom a mosolyt a szerelők arcán...., de ott akkor is ez áll!) Ennek oka a következő, ha erre figyelsz, nem kell cserélni     -szerintem-: Ha ezt a csavart gyárilag úgy szerelnék, hogy egyszerűen behajtják, Te ezt soha nem tudnád kihajtani, úgy belerohadna a sok sós víztől, sártól amit télen kap. Ennek megakadályozására a menetet egy tömítő-rögzítő anyaggal kenik be a beszerelésnél, amely megakadályozza, hogy a nedvesség bejusson a menetárokba. Amikor egy eredetit kihajtasz, azt látod, hogy egy szürkés, megszáradt fogkrémre emlékeztető anyag van a meneten. Ha vennél egy ilyen eredeti csavart, annak a menetén  egy kékes puha réteg lenne, amely megakadályozza a víz bejutását. (A féknyereg csavarok ugyanilyenek, azokat is cserélni kell a szerelési utasítás szerint, az ok ugyan az!) 

Én a következőképpen szoktam eljárni: A kivett csavar menetét megtisztítom és Loctite 243-as (ez egy közepes szilárdságú menetrögzítő-tömítő, minden alkatrész forgalmazónál megrendelhető) anyaggal bekenem a menetet.

Így legközelebb is könnyen kijön, a menet nem rozsdás. És nem kell cserélni a csavart.

Figyelem: Csak közepes szilárdságú menetrögzítő jó, mert a nagyszilárdságút már nem biztos, hogy kitudod hajtani!!!

Előzmény: Törölt nick (32522)