Pákás Creative Commons License 2019.11.04 -2 0 9125

A tápegység részről még vannak érdekességek. 9500-ért adtak el eredeti C128 tápot most szept-ben, 9000-ről indult, 2 licit volt. Régi, nagy, nehéz trafós, védelem nélküli. Ha építenék újat, új kapcsolóüzemű védelmes Meanwellel, új trafóval, kábelekkel, senki nem venné meg 1xe-ért, pedig csak néhány 1000 munkadíjat számolnék fel az alkatrész és postaköltségeken felül. Csak az alkatrészköltség+posta 10e körül lenne. Erről beszélek, és a C128 táp a ritkák közé tartozik. Ugyanez igaz a C64, 1541-II tápra is, senki nem fog 1xe-et fizetni ilyen tápokért, pedig olcsóbban nem lehet jó minőségűt építeni. Még Amiga tápért sem adnak ennyit, pedig már egy alap A1200 és 80+e, itt nagyon megérné. 20 év alatt néhány 100 órát használja az átlag retrós a gépét, ennyit lazán kibír az új táp, azaz 1 életre elég, mégse kellene senkinek. Inkább használják a 3-6e-es 25-30 éveseket, és sírnak ha eldurran, ha 5 helyett 10V-ot kap minden, rohangálnak hogy javítsa meg valaki a gépet.

 

Először nekem is Plus/4-em volt, több is, mindnél voltak billzetproblémák, mindet eladtam. A javításra hozzám került Plus/4-ek billzeteivel is kivétel nélkül problémák voltak, csak az F-ek és a kurzor gombok működtek min. 5 gépnél csak idén, a tápok fele is rossz volt, persze mind szögletes csatis volt.

A Wimodem232-t mire használod? Úgy látom ezzel nem lehet d64-eket használni, csak BBS-t és ilyeneket. 55 USD-t adni ezért?

Az UK1541 árát nem találtam meg, és hogy hol lehet kapni. 40 USD-ért van hozzá burkolat, ami nagyon drága. Vannak vele problémák. https://rr.pokefinder.org/wiki/UK1541

 

Én se használok valódi 5,25 lemezt C64-hez, de C16-hoz 1541-II van, néha kiírok egy lemezt és kipróbálok C16-tal 1 játékot, demót. A C64 és az Amiga a fő gép. Nem költenék a C16-os SD kártyás cuccra 100+ €-t, de ez csak saccolás a burkolat ára alapján, mert az UK1541 árát nem látom.
Nem te vagy az átlagos retrós, kevesen költenek 10e-eket ilyenekre, C64 Reloadedre, meg Ultimate 64-re, ezek már 60e feletti dolgok. A legtöbben jó ha 20-25e-et költenek egy Plus/4 (C64)+1541+lemezek (vagy SD2IEC)+joystick+videokábel cuccra, és ennyi.

 

Ha nagy igény lenne a Plus/4-es SD kártyás 1541 Ultimate-szerű termékre, már készítettek volna ilyet. De lehet hogy nem is lehet ilyet készíteni a Plus/4 teljesen más belső működése miatt, nem erre tervezték a gépet. Plus/4 reloaded alaplap se létezik, erre sincs nagy igény, C64-re már 2 féle új alaplapot is csináltak.

Előzmény: siz (9124)