FBLLMAG Creative Commons License 2019.11.02 0 0 34503

Decathlon áruházból a TREK900, ami a PETZL Actik Core -ra hasonlít, elég jó választás otthoni környezetre. 3AAA -ra is elmegy, de Li-Ion akku is van hozzá, 400 lm, 90 m hatótávval, és olyan 8000 Ft körül láttam.

 

A Petzl PIXA2 van meg neked. 20 lm szórt, 80 lm kevert fény, max 55 m (0,25 lux), hát ez tényleg gyenge. (Akkor inkább az Actik Kore -t kellett volna választanod)

 

A Nitecore HC30 -hoz csak jó akku kéne és jól működne. Ahogy gyengül az akku, egyre több áramot kíván. A gyengébb, idősebb akku már nem tudja kiszolgálni.

 

Nekem TIR lencsés fókuszálható lámpám van, a Led Lenser MH5 -ös, 400 lm, 8000 cd. Minimális fényáram veszteséggel a szórt fény és a fókuszált fény között. Nagyon kényelmes, és elég messze, elég szélesen világít. A legtöbb ZOOM -os lámpáról ez nem mondható el. Nekem túl szűk a legtöbb ZOOM -os lámpa szórt fénye, távolabbra meg csak kockát (a led alakját) világítják. Ha láttál volna 1 erős Acebeam fejlámpát, vagy akár Li-Ion -os Olight -ot működés közben, akkor neked sem biztos, hogy a ZOOM -os fejlámpák tetszenének.

 

Nekem még az Armytek Tiara A1 PRO, Zebralight H53w, Nitecore NU25 apróságok vannak meg. Ezeknek is elégséges a fénye.

 

Nyugodtan próbáld ki a Trek 900 -ast. Szüleidnek ez is jó lehet. ;-)

Előzmény: kozso1 (34502)