Flagstaff Creative Commons License 2019.10.30 0 0 4905

A köd és a szél nem barátai egymásnak. Így ködben vitorlázni elég problémás lehet sztem. Ellenben valóban van abban valami amikor a sejtelmes ködben mondjuk a SoT-tal kimegyek evezni a full tükör vízre és tudom hogy ember nincs a tóparton rajtam kívül mert mindeni bent didereg a lakásban.

A másik nagy kedvenc a tükör víz, verőfényes napsütés, didergető mínuszok és a mínuszok miatt vastagon zúzmarás parti növényzet és ebben a látványban csak egy csöndesen sikló, mélázós evezés. Amire a vadkacsák is max odébb úsznak mert nem veszik a fáradtságot hogy felrebbenjenek. Mondanom sem kell itt a kacsák nem olyan barátságosak mint a Balatonon. :-)

Szeretem még az őszi naplementéket is amikor az aranyhíd már a hegyek mögé húzódik és a víz gőzölögni kezd ahogy beáll az este és a kishalak még "élnek" a vízfelszínen. A vízfelszínhez közeli hajóban még épp nem fázik az ember mert alulról a víz adja a meleget, de a levegő már hideg.

Végülis mindegy mikor csak vízen lehessek, mindegy mivel. Akár egy matrac vagy kiszuperált szörfdeszka is jó.

Előzmény: vakrepulo2 (4904)