primatti Creative Commons License 2019.10.27 0 0 5597

Marrakesh, valóban fantasztikus,  de a Jemaa El-Fnaa tér mely kapcsán gyakran használják az "1001 éjszaka varázsa" jelzőt, engem nem ragadott magával. Büdös, hugyszag, műanyag széken ülő hennafestőkön kívül,  volt egy majommal mindenkit "letámadó" pasi, egy kigyőbűvölő, aztán nagyjából ennyi. Sok a katona és a rendőr ezért itt a belvárosban biztonságban érzi magát az ember.

 

Akinek a lelke nem bírja kéregetőket, az készítse fel magát mert azért ez nem egyszerű. A felnőttre nem nézel rá, OK de én nem tudtam nem ránézni a gyerekekre, és ez bizony nem szívmelengető. Ha nem adsz pénzt, akkor elkérik az éppen fogyasztott szendvicsedet, vagy a hónod alatt lévő vizet. A belvároson kívül ez mégnehezebb, és ráadásul párosul a muszlimok szúrós tekintetével. 

 

Nem elriasztani akarok senkit, csak a friss tapasztalataimat szeretném megosztani. 

 

Essaouria (Szavira) 170 km Marrakeshtől érdemes elmenni, nekem nagyon tetszett. Suprabus nevű busztársasággal lehet elmenni, 

 

Figyelem

Reptérről a belvárosba a taxiért 2 ember ne adjon többet 130 dirhamnál, meg kell alkudni, előtte, hárman elutasítanak, majd látják hogy nem vagy madár és a 4. elvisz. Aztán jön a hidegzuhany a taxiba a soför átadja a telefonját egy angolul beszélő pasinak aki a telefonvonal végén először udvariasan kérdezget hogy vagy honnan jöttél stb............majd közli hogy a 130 dirham egy főre vonatkozik és adjunk 260 dirhamot. Erre határozottan kell reagálni, és közölni hogy már megalkudtatok, a beszállás előtt, aztán udvariasan szép napot kivánni, és visszadni a telefont a soförnek. El fog vinni a Taxi ahova kérted,