Szasszer21 Creative Commons License 2019.10.27 0 0 336

Szervusztok!

 

Tanácsra lenne szükségem! Van egy Remington M700 5r milspec  308w kaliberű puskám , sokat olvastam erről a fegyverről és mivel mindenki dicsérte a pontosságát és én is egy nagyon pontos,megbízható fegyvert kerestem ezért megvásároltam, vadászati céllal. Rákerült egy Vortex 4-24-50 es céltávcső, alapos csőtisztítás, és irány a lőtér, gyári sütéssel Gecco Express lőszerrel 100m minden lövés szó szerint érintette egymást! Öröm boldogság végre egy olyan fegyverem van ami tű pontos. A fegyver ezüst színben volt nem tetszett ezért kapott egy kerámiabevonatot, és egy csőszájféket,és egy versenysütést. Kb 3 hónapja lőttem egy nagyobb disznót ami azonnal nem lett meg másnapi kereséskor találtunk rá, a lövés jó helyre ment mégis elment egy csepp vér sehol, a lőszer a testben teljesen expandált nem volt kimenet mivel elég nagy volt a vad gondoltam ez ilyen nem foglalkoztam vele, aztán következett egy borz ugyan ez lett nincs kimenet, ekkor úgy döntöttem lőszert kell cserélnem és innen kezdődött a kálváriám. Hornady szinte teljes palettáját kipróbáltam nem hozta az elvárásaimat, normával szintén így jártam még az itthon nem kapható bondstrike ot is szereztem az sem volt jó. Végül vettem RWS tesztpakkot és most pénteken kimentem a lőtérre, pár bemelegítő lövés után jött az rws a négy féle lőszer egyike sem lett jó 5-6cm szórás mindegyikkel. Ekkor gondoltam egyet és elővettem a bevált Gecco-t ekkor jött a meglepetés 7-9 cm szórás! Innen tanácstalan vagyok nem tudom mit tegyek.