Törölt nick Creative Commons License 2019.10.21 0 2 150544

Értelmesebb, esetleg harcedzett hadseregekben időnkét utó képzik a delikvenst, persze ott nem 65 év a szolgálat felső korhatára, hanem nagyjából 40 év. Eltekintve a Honvédség szokásos szapulásától, a régi időkben a tartalékosokat azért rendszeresen behívták frissítésre. Tudom mindjárt jönnek a szokásos történetek a tartalékosok végtelen ivászatairól, és unatkozásáról. Láttam több olyan alakulatot, ahol a tartalékos tényleges kiképzést kapott. Mivel tüzér alakulatnál láttam, és hogy Kovács alezredesnek is jó napja legyen, láttam a bevonultatott tartalékos tiszteket, és közkatonákat alegységbe szervezve amint a tüzér szakmai dolgokat végezték kezdve a löveg kiszolgálásától , a kidolgozói munkán át, a tüzér harcászati foglalkozásig. Először csak a laktanyában, majd a helyőrségi gyakorlótéren, és végül amint elvonultak Várpalotára éleslövészetre. Jóapám hivatásos tisztként teljesen meg volt elégedve velük, több közülük már sorkatonaként is nála volt, sokan ott laktak a faluban. Amikor az egyik szakmámat tanultam, a mesterem sorkatona korában apám katonája volt, majd tartalékosként is hozzá vonult be, és elég sokat mesélt erről.

Előzmény: _Berci (150541)