Ati_66 Creative Commons License 2019.10.20 0 0 202998

Én nem is értem, hogy tudtál 140-es lépésszámmal (70 cadence) 9 min/km tempót kocogni. Én ilyen lépésszámmal gyalogolni tudok, amint kocogni kezdek a lépésszám 154-160 (78-80) és a tempó 7 min/km vagy gyorsabb. (közben eszembe jutott a terheléses vizsgálaton a futópadon 140-es lépésszámmal futottam sokáig)

 

Én azt tapasztaltam az alacsony pulzusú lassú futásomnak jót tett, hogy a bringán is gyakran pörgettem a futás lépésszámnak megfelelő fordulaton, alacsony pulzuson. Azt javaslom, hogy futás előtt az legyen a bemelegítés, hogy a szoba bringán 65 % HR intenzitásod alatt 20-30 percig pörgeted a lábadat 80-90 pedálfordulattal, ami 160-180 futás lépésszámnak felel meg. Lehet eleinte a legkönnyebb fokozaton sem megy ennyi ideig a max 65% HR tartása, akkor kicsit lassíts. 

 

A könnyű futásod pedig szerintem mehet 140-145 max pulzussal is, és igen, ha fölé menne sétálj pár lépést.

Ahogy szokja a lábad a gyors mozgást, úgy fog azonos tempón szépen lentebb menni a pulzusod. Így kisebb lesz a pulzus ugrás a gyalogló és kocogó mozgás között.

 

Ami a feleségedet illeti, megértem hogy nem tud lassan futni. Nekem is nagyon nehéz volt hozzá szokni, amikor a hosszabb kihagyás után újrakezdtem. Az idegpályák mozgatták volna az izmokat a beidegződés szerinti ritmusban, a megszokott 5 perces közeli tempót tartva, csak úgy igen hamar fogyott az oxigén a + 10kg és + 10 év miatt :-)

 

Előzmény: pego123 (202990)