pozotds Creative Commons License 2019.10.10 0 0 20991

Sziasztok!Rég jártam erre ,mert mindenkinek jó volt idáig a tds-e ... :) :) Viszont most a következő  probléma van : barátom autója (E34 25 TDS 95/9 ,gyárilag nem riasztós ,"sima" kulcsos) az egyik bezáráskor kinyitás +becsukással jelezte hogy valami baj van . No innentől viszont nem hajlandó elindulni sem az autó. A nagyobb baj hogy kb.450km-re van Ausztriában és ott senki nem foglalkozik már ilyen autókkal. Amit idáig találtam a neten hogy az autó gyári immóján kívül az ún. "komfortmodul" is beleszól az autó indításába és ha gebasz van ,letiltja . Az én 94/3 havimmal mondjuk évekig így jártam hogy záráskor a kinyit becsuk progit nyomta és ettől függetlenül mindig indult. Kérdésem az lenne hogy : milyen szoftverrel lenne érdemes ránézni ami belelát a komfort modulokba is (pl. inpa ? ) ,mert az autocom ehhez buta (bár beírt egy 45-ös hibakódot riasztó hibával) ,illetve merre keressük a hibát ? Ha már 1* valahogy be lehetne indítani az autót (akár valamilyen "paraszt" módszerrel) már az is nagy segítség lenne mert akkor haza tudna jönni vele... illetve érdemes neki az én régebbi 94-es autómból a vezérlőket (ami pl. a hátsó ülés alatt van ) elvinni ,vagy kódolás nélkül felesleges ezzel próbálkozni ? Illetve a 95-ös faceliftnél változtak ezek a modulok is? Az autó elvileg ki van nyitva ,indítózik ,de nem is teker az önindító... Kérlek segítsetek! ... :(