Zsebihal18 Creative Commons License 2019.10.07 0 0 86

https://www.youtube.com/watch?v=b4UCebQja4g

54.02-tol hallhato:

Adam Green: Mi a helyzet a Templom Hegye mozgalommal? Az otlettel, hogy elmozditsak vagy leromboljak a Sziklamecsetet, es a helyere epitsek a Templomot?

Corey Gil-Shuster: Osszefutottam mar veluk. Van egy csoport, akik komolyan beszelnek a Templom ujjaepiteserol. Erdekes, es nincsenek statisztikaim errol, jo lenne szerezni a Temple Institute-tol, jartam mar naluk Jeruzsalemben, van egy kis modelljuk is, oda lehetne menni megkerdezni oket. Szoval, a statisztika szerint az izraeli zsidok 30 szazaleka vallasos es remeli, hogy egyszer meg lesz Templom. De ha megkerdezed, hogy le kell-e rombolni miatta valamit - eloszor is, nem a mecsetrol van szo, hanem a Sziklamecsetrol. Az Al-Aksza mecset oldalra van, a zsidoknak semmilyen szent dolguk nincs ott, nem erdekli oket az Al-Aksza. A Sziklamecset, az van valami sziklan. De szinte az osszes zsido, aki hisz a Harmadik Templom megepiteseben, azt mondja, mellette is meg lehet epiteni, folotte is meg lehet, egyaltalan nem fontos a Sziklamecsetet lerombolni. Nem latjak ertelmet. A lenyeg a Templom megepitese. A muszlimok is rakaptak, "le akarjak rombolni az Al-akszat", mert minden csoport szeretne martirkodni, mindegyik szeret ugy mutatkozni, mintha az ellenseg uldozne. De az igazsag az, hogy  azok a zsidok, akik fel akarjak epiteni a Templomot (es nem mindegyik zsido akarja), csak a Templomot akarjak felepiteni es nem akarjak lerombolni a Sziklamecsetet.  Meg ezeknek az embereknek is a ketharmada ugy veli, a Messiasnak el kell jonnie, es akkor leereszkedik, ahogy Isten elhatarozta. Igazabol nem ember keze altal kell epulnie. Vannak olyanok (nem tudom a szamukat, tudtam, de elfelejtettem), kb. az orszag 7 szazaleka, akik ugy hiszik, emberi kez altal kell felepittetnie. Ezt az utolsot csak becsultem, de nem nagyon elterjedt felfogas. Csinaltam egy videot, korbekerdeztem, meg kell-e epiteni a Templomot most. Mindenfele velemeny elhangzott, pedig csak az ultraorthodoxokat kerdeztem. Az izraeli lakossag 70 szazalekat kihagytam (a kerdezesbol), ugyis csak bamultak volna ram, hogy mirol beszelek. O, bocsi, rosszul mondtam, volt nehany nem orthodox, de vallasos zsido is, ellensulyozas vegett nekik is feltettem a kerdest. 

 

 

Előzmény: Zsebihal18 (85)