kovacsgyula44 Creative Commons License 2019.09.29 0 1 150220

Amit leírtam korábban, hogy a "megalkuvás nélküli" követelménye a működőképességnek. Ennek ellentmond, hogy megérkezik a fejrész és nem tudják szerelni csavarok hiányában. Murphy természetesen mindenek felett. A megbízhatóság és minőség egyik legfontosabb eleme a redundancia. Mondjuk menetes feladatot hajtok végre bemérő tisztként Kapusztyin Jarban, a rakéta indításhoz elegendő lenne, ha én a ceruzámmal ráböknék egy pontra, hogy itt vagyunk, meg elindítanék egy giroteodolitos mérést, hogy szerintem ennyi a tájékozott irányérték. Nem. Nekem le kellett olvasnom a bemérő gépkocsi koordináta számlálóján a hely koordinátáját, végeznem kellett geodéziai pontok alapján egy három pontos hátrametszést és összehasonlítani a bemérő gk számlálóin leolvasottal, plusz még végeztem egy un tájolt metszést is két pont alapján, ha ezek hibahatáron belül egyeztek akkor a legpontosabbnak tartott hátrametszésből kapott értékeket fogadtam el koordinátáknak. A hátrametszés is adott egy tájékozott irányértéket, ezt összehasonlítottam a giroteodolit mérései alapján számoltakkal, sőt mértünk még a Napra is. A három irányértéket hasonlítottam össze és itt is a legpontosabbat a geodéziai mérésből számítottakat fogadtam el. Ez a redundancia. A geodéziában az ilyeneket úgy hívják, hogy fölös mérés. Beosztottjaim próbáltak mindig rábeszélni, hogy főnök, ezek a "fölösleges" mérések. Itt is van csavarkészlet, ott is van, ez redundancia. Az eset mutatja, hogy Murphy a redundanciát is képes legyőzni.

Előzmény: kovacsgyula44 (150212)