Törölt nick Creative Commons License 2019.09.28 0 0 207

A következő "matematikai" érvet gondoltam ki a laposföldesek cáfolatára. Arra kérem az olvasókat, hogy ha valami hibát vétettem ebben a gondolatmenetben, akkor jelezzék. Ezért zseniális dolog a Fórum, mert jószándékú emberek szellemi tornyokat építhetnek benne, amiket gondolatkisérleteikkel le is tudnak tesztelni.

 

Az egész földgömbön (földkorongon) minden egyes fizikai helyhez két számérték társítható. Az északi szélesség „X” foka és a keleti hosszúság „Y” foka. Legyen adott egy „A” földrajzi pont, melynek két koordinátája: „X” és „Y”. Nevezzük az „A” földrajzi pont inverzének azt a „A-1” pontot, melynek két koordinátája: „-X” és „-Y” lesz. Minden egyes földi pontnak tehát van egy inverze. Az „A” ponthoz további két szám is hozzárendelhető: az „A” pontból látszódó napkelte és napnyugta időpontjai. Nevezzük ezeket időkoordinátáknak. Szerintem a Föld gömb alakját az bizonyítja, hogy egy „A” pont időkoordinátái pontosan olyanok, mint amilyen az  „A-1” pont időkoordinátái voltak fél évvel ezelőtt. Ezt a tételt FÁZISKÉSÉSES SZIMMETRIÁNAK neveztem. Lehetetlen ugyanis egy Laposföldön a Nap pályáját úgy megrajzolni, hogy ez a fáziskéséses szimmetria érvénybe maradjon.