Freehill Creative Commons License 2019.09.27 0 1 25661

"A kijelzők tábláképei hogyan készülnek? Kézzel szerkeszti meg valaki minden lehetséges méretben?"
Így van, kézzel szerkesztik meg őket minden alkalmazott kijelzőtípusra. A rendszer által tartalmazott betűtípusoktól, a kijelző felbontástól és a konkrét szöveg tartalmától is függ, hogy mi, hová, hogyan fér ki optimálisan. Van, amikor egy szöveg éppen nem fér ki, és akár egy sorba, akár két sorba törve csak viszonylag kisebb betűmérettel, vagy rövidítve fér el, ezt persze csak az látja, aki végigpróbálgatja az összes variációt. (Félreértés ne essék, NEM én vagyok az, csak ismerem a munka hátterét :).) Persze olyan is lehet, amikor egyszerre nagyon sok táblaképet kell leszerkeszteni (mivel sokféle kijelző van), és nincs ideje az illetékesnek annyit játszani, így nem mindig találja meg a még esztétikusabb verziót, de nem ez a jellemző. Nagy gond különben szerintem alapvetően nincs a táblaképekkel. Az, hogy sokfélék, szerintem önmagában nem probléma: nyilvánvaló, hogy a kisebb kijelzőre csak "LTP." fér ki, míg a nagyobb kijelzőre a "LAKÓTELEP" is, és akkor miért lenne rövidítve?

 

Ami viszont szerintem is súlyos probléma, ha nem jól van beállítva egy adott buszon található kijelzők típusa. Így hiába szerkeszti meg a táblaképszerkesztő tökéletesen a képet, nyilván egy fizikailag kisebb felbontású kijelzőn nem jól fog megjelenni! (Pl. nem fér ki a szöveg vége.) Ha ilyet lát valaki, szerintem bátran írja meg az ÉNYKK-nak rendszámmal és vonalszámmal együtt (de akár ide is írhatja, én is szívesen továbbítom, a már leírtakat is), hiszen ezek szerint aki látja, az eddig nem jelezte, mert ha jelezte volna valaki, akkor már régen meg is lett volna oldva a javítás (ha csak nem valamilyen egyedi hardveres, lassan javítható oka van). Ugyanez igaz a véletlenszerű pixelhalmazra is, ami egyszerű fájlsérülésre utal, a táblakép újragyártásával egyszerűen megoldható (persze csak ha van infója az illetékesnek).

Előzmény: cherry_picker (25655)