zoltansc Creative Commons License 2019.09.27 0 1 117240

Szia,

 

A K50-es ideális választás, első DSLR-nek tökéletes. A belőtt keretbe simán belefér még egy-két jó obi is, amely sokkal fontosabb mint a váz. Sokan mondják, hogy a 18-55mm nem is olyan rossz obi, személy szerint nekem nem tetszett, túlságosan zavart a kép szélei felé szemmel látható életlensége. A ceruza aksis energia ellátás nem rossz opció, utángyártott verzióban 2000 Ft-ért már van adapter, bár én inkább vennék még két utángyártott akksit 4000 Ft-os darabáron, és akkor kb 1500 kép erejéig fel vagy töltve. Nem bíznék a ceruza akksikban, akkor szórás van minőségben bennük mint a fene. Ha meg veszel egy szett Eneloop-ot, az meg drágább mint az utángyártott Li-Ion...

Némi üröm is legyen: A K30/50/70-es szériák szenvednek egy Pentax által el nem ismert típus hibától, a rekeszmozgató mechanika szokta felmondani a szolgálatot, olyankor jönnek a brutálisan alexpózott képek. Gyakorlatilag a Camera Kft (egyetlen hivatalos márkaszervíz) előre definiált áron javítja (27000 Ft+ ÁFA) de közepes érzékkel és még nagyobb bátorsággal (na meg egy kis hp a kézremegés ellen :-D ) házilag is megoldható a javítása. Nincsen semmi statisztika hány expónál, hány évesen hal be a gép...

Mindezek ellenére én bevállaltam egy K30-at ami gyakorlatilag egy más design de ugyanaz a gép mint a K50 és egyetlen pillanatát sem bántam meg, tökéletesen megvan a K5-ös vázam mellett.

 

Non plus ultraként, kapsz a gép mellé egy fantasztikus közösséget is mind itt, mind a hasonló nevű facebook csoportban ahol rengeteg tudást, tanácsot, javaslatot és támogatás találsz...

 

Üdv

zoltansc

Előzmény: Nydqist (117237)