Varga István 1 Creative Commons License 2019.09.25 -1 2 40460

77 évesen bíróságra de lehet, hogy börtönbe fogok menni egy hazug rendőr miatt. Igazoltatáskor tényleg egy nappal lejárt a jogosítványom az én hibámból. Ez nem volt elég a rendőrnek még azt is kitalálta, hogy a gyalogátkelőn nem adtam elsőbbséget. Ez már hazugság volt amiből ugyan a társa elött is visszakozott és 15eFt ra akart csak bírságolni a jogosítvány lejárta miatt. Sajnos nekem elgurult a gyógyszerem a hazugság miatt és azt mondtam, hogy jelentsen fel. Feljelentésben már belevette az elsőbbség elmulasztását, én nem ismertem el az elsőbbség elmulasztása szabálysértést. A feljelentésben rossz címet adott meg elkövetési helyként. A Gödöllői Szabálysértési Hatóság 30eFt-ra büntetett. Kifogással éltem, meghallgatták a rendőrt /a társát nem/ aki már azt mondta, hogy majdnem elütöttem a gyalogost aki azt alig tudta kivédeni. A jóváhagyott 30e Ft-os büntetést ellen ismételten kifogással éltem és Bírósági tárgyalás megtartását kértem. Na itt tart az ügy. Ha a Bíróság is megbüntet akkor sem fizetek nem azért mert nincs miből hanem inkább börtönbe vonulók. Tudom lesznek akik önfejűnek, makacsnak netán bolondnak fognak nézni, de ha mindenki belenyugszik abba, hogy ha igazságtalanság éri és nem próbál ellene tenni  még ha tudja is, hogy kilátástalan. Pedig kiállni és küzdeni kell az igazért mert néha azért sikerül. Ha nekem sikerülne az igazamat bizonyítanom ez a rendőr többet biztos nem tenne ilyet mással.