Szalmacsutka Creative Commons License 2019.09.21 0 9 179390

Saját tapasztalat: Ha a kültéren azt érted, hogy szabadon éri az eső meg a nap (ez a két nagy ellenség), akkor nincs tökéletes megoldás. Ami nekem magamnak a legjobban bejött, az a vékonylazúr vagy valami pác, én a Milesi-t szeretem. Lélegzik alatta a fa, felvesz és lead vizet, és a Milesinek vannak elég szép színei is. Ha nincs pigment a kezelő anyagban, akkor elszürkül a fa a naptól, azt én nem szeretem nézni de van aki bírja. Aztán vannak olajok, pl teraszdeszkára, azok tudnak szépek lenni, időnként újra kell kenni (de a lazúrt és a pácot is). Én a tungot kültérre nem próbáltam, de inkább arra tippelnék, hogy azt is megeszi a nap és az eső egy idő után. A lakk az elején szép, de aztán rétegesen, hólyagosan jön le, iszonyú ronda. A vastaglazúr is hámban jön le. Van még, amikor annyira lealapozod és lekened hogy lényegében műanyaggá változtatod: nekem ez nem jön be, mert akkor minek a fa. Végül vannak az égetéses módszerek, van ez a jappán szenes dolog, de vannak más termomodifikáló módszerek is. Azzal ki lehet kapcsolni a rohadást elég alaposan, de a szürküléssel nem tudom, mi van, mert sose próbáltam (valaki)? Végül van az hogy békén hagyod, pl nekem van kültéri akác asztalom, évente lecsiszolom a tetejét, azt annyi. Ha valaki tud más megoldást abszolút kültérre, érdeklődve várom.. 

 

Ha a fa meg van védve a víztől és valamennyire a naptól, akkor már sok jó és szép megoldás van. 

 

Az a lehülyéző stílus, amit itt nyomatnak néhányan, nekem unalmas, nem szállok be. Ha értelmetlen gyűlölködést akarok látni, bekapcsolom a TV-t (nem kapcsolom be). 

 

 

Előzmény: kuperta (179388)