napocza Creative Commons License 2019.09.19 0 0 94158

Chucky moszkvai képeknél csapdába estem s azt hittem, az egymás mellett lévő képek egy időben készültek, de aztán kiderült, hogy nem. Chucky gyűjtő és nem fotós, téma szerint is csoportosíthatott különböző helyekről származó képeket.

 

Most az a gyanúm a hatvanas évekbeli párizsi képei is különböző forrásokból valók, noha egymás mellett vannak és per pill mind 1967-nél.

 

Ezeknek a képeknek egy része (de talán nem mind) sztem a VI. Párizsi Biennáléhoz kapcsolódva készült, vagyis 1969-ben.

A következő képeken látszik egy plakát, amiben a L'Ascension du phénix c. darabot hirdetik a Le théâtre à la biennale de Paris-ban, ami VI. biennálé idején adtak elő. Talán a Biennálé egyik programjára várók láthatók itt az Academie de Paris előtt.

176227 176228 176246 Franciaország,Párizs Rue André Mazet a Rue Dauphine felé nézve.

 helyszín

Tehát sztem ezeket minimum, de jó eséllyel ezeket a következő képeket át kéne tenni 1969-re, ui. a Biennálé helyszíne a Musée d'Art Moderne de la Ville de Paris volt.

176231 176232 176238 176239  Franciaország,Párizs Párizs Város Modern Művészeti Múzeuma (Musée d'Art Moderne de la Ville de Paris).