Change Request Creative Commons License 2019.09.18 0 0 17053

Nekem sajnos évek óta fennálló mellékhere gyulladásom van. A meleg vizes fürdő az odatesz neki és felerősödnek a tünetek. Ezért általában zuhanyzok, viszont egy érdekes dolgot figyeltem meg. A here bőre nagyon érzékennyé vált. A kímélő tusfürdők és a normál szappan is irritálja a here bőrét - pedig nem hagyom rajta, szinte azonnal lemosom a zuhany alatt. Ha megtörtént a külső bőrirritáció, akkor viszont belül a mellékhere gyulladás tünetei is nagyon felerősödnek. Van erre egy elméletem. A bőr főleg az intim részeken soha nem steril. Ugyanúgy megvan a egyénere jellemző baktérium és gombaflórája, mint a bélflórának. Amikor kémiai irritáció éri a bőrfelületet az enyhén begyullad és átereszti a baktériumokat/gombákat, így azok bekerülnek a környező szövetekbe. A immunrendszer ezt érzékeli és gyulladással reagál. Ez folyamatosan ismétlődik, mert általában naponta szoktunk tisztálkodni. A bőr saját baktériumflóráját lehetetlen kiirtani, ezért erre nem is hat semmi. Lehetséges hogy a szervezet a saját baktériumflóra egy vagy több összetevőjére reagál autoimmun jellegű gyulladással. Ha ez így van, az megmagyarázza azt is, hogy miért nem hat egyik kezelés sem. Ha a prosztata a gyulladt, ott a bél felől lehet hasonló autoimmun gyulladás, amit próbálnak antibiotikumokkal kezelni nem sok sikerrel. Érdekelne a véleményetek erről.