Trockos Creative Commons License 2019.09.17 0 0 3728

Köszönöm, hogy bekapcsolódtál. :)

És köszönöm a penészmentesítéssel és festéssel kapcsolatos infókat.

 

A jelenlegi salakos födém utólagos hőszigetelésével kapcsolatban kérdeznélek, mert nem biztos, hogy jól értelek.

"Ide mindenképpen egy 10 cm vastag üveggyapotot rakni kell! ... csak simán le kell teríteni, hogy mindent fedjen le!"

"a fa keretes történetre sincs szükség pláne a fóliára mert azt meg csak az egerek fogják szétrágni. "

 

- Szerintem ha a szigetelést csak simán leterítem a salakra, akkor a helyiségből felfele távozó pára a födémen és salakon keresztül belejuthat a szálas szigetelőanyagba, csökkentve annak szigetelőképességét és élettartamát. Rosszul gondolom?

 

- Hasonlóan gondolom a szigetelésre terítendő takarást is. Ezzel megakadályozható, hogy a tetőn esetleg bejutó csapadék belekerüljön a szigetelésbe. No meg, hogy a szigetelés elporosodjon és tönkremenjen.

 

Régebben, amikor felmerült a salakos padlás szigetelése több olvasói levelet is elolvastam a témában egy szakkereskedés oldalán és ott is minden esetben javasolták a szigetelőanyagot védő fóliák beépítését. Változott volna a szakmai álláspont?

 

A fakeretes megoldásra azért gondoltam, mert így oldalról is védeni lehetne a szigetelést, illetve vannak olyan helyek a padláson (kémények, ...), ahova akkor is oda kell menni, ha le van szigetelve a födém. De ugye a szigetelő anyagot nem szerencsés taposni, s a fakeretre keresztbe rakott pallókon, a szigetelés fölött lehetne közlekedni.

 

Nálatok is salakos a födém? 

Bár valószínűleg nem, mert ha a falakat Porotherm téglából építettétek, akkor az biztosan nem egy koros épület. :)

 

Előzmény: M4NTR4 (3725)