simonelli2 Creative Commons License 2019.09.15 0 0 117194

A vicc az, hogy szerintem a technológia a rendelkezésükre állna, de valamiért mégsem jönnek ki vele. Képminőség és egyéb szolgáltatások terén (pixelshift, WR stb) amiben élen járó a Pentax. Hencegni szerintem senki nem a fotós cuccaival szokott, én legalábbis még nem találkoztam ilyennel. Ezt rábízom a szemlélődőre, aki megnézi a képeimet, és hallom tőle, hogy húúú meg hááá, ezt hogy csináltad, stb. Ami a Third party lens gyártók eltűnését illeti, az számomra csak azért gond, mert pl én nagyon kedvelem a Samyang obikat, bár még nincs, de most szemezek egy 16mm f2-es beszerzésével. Szerencsémre a Sigma 35mm f1.4-et még megcsíptem amíg volt, ma már nem kapni. Ehhez fogható obi nincs a Pentax kínálatában jelenleg. Hirdetnek egy 18-35mm f1.8-at az adok-veszek-ben, nagyon szemezek vele, de mivel már megvan a "nagytesó", így nemigen lenne a táskámban létjogosultsága, legalábbis a kettő közül az egyiknek. A másik dolog, hogy a folyamat, hogy egyre többen kihátrálnak mögülünk, az aggasztó, én nem szeretnék váltani, remélem lesz még Pentax váz 6-8 év múlva is, amikor esedékessé válik majd a mostani cseréje.

Előzmény: Szabolcsi Mihály (117193)