Rőth Sándor Creative Commons License 2019.09.15 0 0 117192

Nem az a csapda, hogy nem gyartanak uj cuccot a Pentaxhoz, hanem az az elvaras, hogy mindig ujabb eszkozok kellenek, kulonben itt a vilagvege. 
Ha meghuzol magadnak egy kovetelmenyszintet, amit a felszerelesnek teljesiteni kell, akkor tok mindegy mit fejlesztenek, mit nem, neked rendelkezesedre all az a felszereles, ami a fotozashoz kell.
En tobbnyire filmre fenykepezek tobbfele meretben, itt mar regen nem fejlesztenek, megsem vagyok ketsegbeesve, mert mar a hetvenes evekben rendelkezesre allt az a kivalo technika, ami mai napig megfelel, ha lehet hozzajuk nyersanyagot kapni. 
A digitalis fejlesztesek egy resze is inkabb az uzletrol szol. 
A Pentax digitalis evoluciojat nem kovettem, kovetem, mert nem erdekel, viszont az itt kevesbe kedvelt Canont, Nikont, Fujit jobban ismerem. 
Mikor megjelent az 5D, D200, D700 mindenki eldobott kaszat-kapat, minden azokkal volt tele, palyazatokon csak a legujabb gepekkel, objektivekkel indultak. Azutan, amikor a megjelent a Sony, amire minden szart fel lehet rakni, felertekelodtek a felrelokott regi objektivek, kiderult megsem annyira elavultak. 
Ha nem muszaki tablazatokban, felbontasban, erzekenysegben vizsgaljuk a fenykepeszetet, hanem kepekben, akkor kiderul, hogy az utobbi tiz evben megsem volt akkora egetrengeto a fejlodes. 
A csapda, felulni arra a vonatra, ami a technikaval akar versenyt futni. Azt kell megvizsgalni meg tudok-e oldani olyan fenykepeszeti feladatot, amit 10-20-30-......eve hozzaertok meg tudtak oldani? Ha nem, akkor nem a felszereles elmaradottsagaban lesz a hiba.  mosoly

Előzmény: szekundans (117191)