maedros Creative Commons License 2019.09.07 -1 0 172

Sajnos, nincs első osztályú női kézi csapat a városomban, így csak a video megosztókon és tévében látom a világ legerősebb bajnokságát, játékosait. Szeretem az izgalmas találkozókat, ezért a nagy trió: Győr, Siófok, Fradi meccseiből csak az egymás ellenieket nézem, a többi csapat ellen csak akkor van némi izgalom, ha a „nagyok” gyengén játszanak. Viszont az első fordulóban az Alba: Móvár meccs, vagy a  Loki: Alba nagyon tetszett, szerintem, ezek inkább jelzik a bajnokság színvonalát, mint a sztárcsapatok „gázolásai” . Ezért várom az mksz oldalán a Móvár: Vác meccsről a videót is, mert, ahogy olvastam: remek, küzdős, végig izgalmas volt. Szerintem a Debrecen – ha idén még nem is – de belátható időn belül az Érd helyébe fog lépni. Az elmúlt két évben a legjobban igazoltak – a „kőgazdag” klubokat nem számítva -:  rutinos kiválóságokat (Bulath, Triffa), a legjobb korban lévő válogatottakat (Kovács Anna, Karsten, Oguntoye), és nagy tehetségeket a junioroktól (Arany, Vámos), ezek a játékosok a már meglévő erős kerethez csatlakozva (és egy  jó edzővel) még sokra vihetik. De például az Alba fiatal csapatában is van fantázia, bár a sok távozó (a brazil és a két orosz stabil kezdők voltak az elmúlt idényben), sérült és „szülési szabira” ment játékos miatt idén még nehéz szezon elé néznek. (A Váciakat nem megbántva, őket az idei évben várom előkelő helyre, de ha a legjobbjaikat - Kácsor, Kuczora - és a kölcsönjátékosokat – most épp Lakatos – elviszik tőlük, nehéz szezonjaik lesznek. Tavaly már egy játékos, Kuczora súlyos sérülése is rögtön visszavetette az eredményességet…) Úgy tűnik, a Kisvárda a középmezőnyből lejjebb fog csúszni, a Dunaújváros biztosan, de lehet, a Móvár is meg fogja őket előzni.