MON Horkol Creative Commons License 2019.09.01 0 0 187

Sziasztok!

 

Annyira örülök, hogy megtaláltam a fórumot!

 

Én is bekerültem a körbe és most hogy túl vagyok az alvásdiagnosztikán csak kapkodom a fejem, hogy akkor most mi van? Mi lesz? Hogyan tovább? Hogy alakult ez ki?

Az "éhesek" persze nyomják a gép használatát ezerrel nekem is. De nem tetszik a kiszolgáltatott helyzet és az, hogy a mai modern világban mi ez a nagy kötöttség. A gép, amit még nem szereztem be, ugye SD kártyás szóval nem értem miért kell felmenni a nagy fővárosunka állandó kontrollra és miért nem lehet elküldeni a fájlt, vagy akár magát az SD kártyát elemzésre.. helyette szabi szabi hátán. Össze vissza beszéd és végül józan paraszt ésszel fel nem fogható események... TB támogat DE irgum burgom ha ezt meg azt nem csinálod, megértette? Tele a puttonyom, ezek mind gyógyósnak nézik az embert... Én is megnéztem mennyibe kerül ha csak megveszem az ebay-ről, de nem vagyok előrébb (már anyagilag)..

Elgondolkodtatott viszont a lézeres műtét én találtam olyat, ahol állítólag TB támogatott, de persze konzultáció, vizsgálati díj, stb ... kemény csöngő pénzbe kerül.  

Ha tudnám, hogy az hosszú távra hatékony akkor nem küzdenék a géppel, pedig nem volt ellenemre, nem volt vészes a használata az alvásdiagnosztikán ... 

Alvás közben elég szép kis légzéskimaradásom van, nem is kevés ...

Orrsövény enyhén ferde, nagyobb orrkagylók (erre kaptam spayt) de úgy látszik nem ez a gond mert kb 1 hónapja használom és a 2. alvásdiagnosztikám is olyan rossz lett mint az első. Szóval maradt a "Felnőtteknél  túl nagy nyelvcsap és/vagy  laza, tónustalan lágy szájpad, amely alvás közben a hátsó garatfalhoz vibrálva záródik. Belégzéskor a tüdőben és a légcsőben keletkezett vákuum a nyelvgyököt, és a gégefedőt erőteljesen a hátsó garatfalhoz csapja. Ez egyrészt hangos horkolást okoz, másrészt komoly alvási zavarokhoz vezet (alvási apnoe)."

 

Nem találtam semmit egyenlőre ebben a témában, tényleg olyan mintha senki nem foglalkozna vele, pedig népbetegség... Jönnek olyan hülye kérdéssel, hogy utasként elalszik ha hosszabb utazásra mennek? Nagyon sokan bealszanak a kocsiban utasként.. a gyerekeket is álomba ringatja...

 

Szóval nem tudom valakiben felvetődött e már a kérdés a lézeres műtétre vagy komolyabban utánajárt már valaminek, ne adj isten saját tapasztalata van...

 

Segítségeteket előre is köszönöm!