Margabaf Creative Commons License 2019.08.30 0 0 2488

Én most az Óriásokat tudtam le. Ideje is volt már, tavaly karácsony óta tologattam, mivel az akkortájt olvasott Vijjogóktól nem dobtam hátast. Érdekes módon a folytatás pozitív csalódás volt számomra. Elütés max kettő, ha akadt, a terjedelemmel sem volt különösebb gond, bár a második kötetből lehetett volna húzni egy kicsit, de az a felesleg sem volt olyan vészes. Furamód korrekt folytatás lett, talán jobb is, mint az előzmény. Mivel nekem nem függővéges, boldog lennék harmadik rész nélkül is. Remélem  Laci bácsi nem tervezi...

 

Az üvegpadlós függőhíd kolostorát meg még a megjelenés után olvastam. Hamar ledaráltam, igazából már az első infók elcsepegtetése után levágtam, mi lesz a vége, túl átlátszó az egész cucc. Főleg, hogy a sztori nyomokban hajaz A jégbe fagyott sárkány kolostorára... Nem mondom, hogy rossz, mert ebből a szempontból a legújabb Báthory Orsi-sztori az, amit elő kell rángatni. Ez Az ikrek ideje, ami sajnos koppra ugyanaz, mint A múlt árnyai volt. Elég ránézni a borítóra, elolvasni a fülszöveget és simán összeáll a kép, kár a majd 500 oldalért. Ráadásul McKinley az átlagosnál is többet beszél Lawrence barátunkról, úgyhogy félő, hogy felbukkanásával ér majd véget a sztori.

 

Infó: novemberben a Donovan ezredes piros kabátja című kötet érkezik.