egy hazafi Creative Commons License 2019.08.28 -1 0 11793

"az ír konfliktust meg mindenki ismeri és Hollywood is megfilmesítette nem egyszer"

Nálunk is jópáran felvetették már, hogy ha annyi holokausztos film van, akkor Trianonról miért nem lehet készíteni egy megrázó és az igazságot bemutató filmet?

Az "okosok" ezt azzal hárították el (már a "nagynemzeti" Orbán-kormány Andy Vajna-s korszakában, mikor a Saul fia sikerén lelkendeztek), hogy nincs ilyenhez forgatókönyv.

Könyörgöm, én írjak nekik?! De írnék én szívesen, ha megkérnének rá, a téma adott. Lehetne pl. egy olyan magyar család kálváriáját feldolgozni, akik feje fölött a 20. században sokszor átment a határ (mondjuk kárpátaljaiak), megtapasztalták a háborúk és a megszállók kegyetlenkedéseit és nemegyszer kellett a nulláról újrakezdeni az életük felépítését.

Szerintem itt megintcsak azzal állunk szemben, hogy Trianonnal és a revízióval kapcsolatban egyszerűen nincsen akarat (és talán bátorság sem), hogy szélesebb körben előjöjjenek vele, mert... nem tudom, miért. Talán bünteti az ENSZ vagy valami más a magyarok igazságvágyát?

Előzmény: Laja73 (11792)