Veszpremi Creative Commons License 2019.08.25 0 0 15897

Ez már jó pár éve meglévő probléma és egyre súlyosabb. Nem hívnám őket szelfitúristáknak, mindössze elég annyit mondani, hogy a stresszel és "mocsokkal" terhelt hétköznapjainkból sokan próbálnak kiszabadulni a hegyekbe a friss levegő, szép táj és a nyugalom érzése miatt. Utóbbiban én tán 10 éve csalódtam a lengyel Tátrában, amikoris szó szerint meg kellett várni, míg fölfértünk a nem is igazán magas csúcsra, azaz mire lejöttek a népek, hogy föl lehetett menni. Ekkor megfogadtam, oda soha többé, engem ott nem fognak látni többé, én nem akarom szaporítani a hegyen a tömegeket. Akkor is bejött egy brutális zivatar, szerencsére már leértünk, mikor a villámok csapkodtak, de sok km-t kellett menni az autóig, xarrá áztunk. Azóta és már előtte is az Alpok olyan helyeit keresem, ahol nyugodtan, tömegek nélkül lehet élvezni a hegyet, még ha nem is mászunk, csak túrázgatunk. Ott is egyre több a nép, de még bőséggel található nem frekventált hely, ahol kellően "magányos" az ember. Biztos a Tátrában is vannak még ilyen helyek.

Az alábbi linkek nagyon jók, sok mindenre felhívják a figyelmet, de ez sokaknak nem számít, mindig látom, hogy már jön a zivatar és még sokan nekiindulnak a hegynek, mi meg már lent vagyunk. Ja és nagyon könnyű beleesni a bajba, vannak lokálisan igen gyorsan kialakuló zivatarok, amikre nincs konkrét/elég pontos előrejelzés, mert én azt nem tartom annak, ha mondjuk 20% valószínűséggel mondanak egy térségre zivatart. Ez max. figyelemfelhívás, mivel ilyen szinte minden nyári napon érvényben van. Figyelni kell a jeleket, és nézni kell a radart folyamatosan, persze ha van térerő.

Előzmény: TrekkerLake (15895)