Lenry Creative Commons License 2019.08.24 0 0 5528

szuper.

 

szóval lett egy ilyen echte kínai robogóm (GY6, amúgy Rex RS450 van ráírva).

 

két év állás után kaptam ingyen, hogy ha kell, az enyém lehet

 

mivel pénzben nem került, és sok vesztenivalóm nincs, meg egyébként sem tűnik egy űrsiklónak, úgy döntöttem, hogy én próbálom megjavítani, bár semmilyen tapasztalatom nincs semmilyen belsőégésű motoros jármű javításában

 

annyi azértnekem is megvolt, hogy nem próbálom két év állás után azonnal beindítani, bár nem is sikerült volna, mert a berúgókar törött, az akku meg lemerült, utóbbit feltöltöttem.

leengedtem belőle a régi olajat és a benzint, újakra cseréltem.

 

egy YouTube-videó alapján szétszedtem és kitakarítottam a karburátort (bár nem volt túl koszos)

mindent összeraktam és megpróbáltam indítani, de láthatóan nem szívta a benzint. ekkor szétszedtem megint és kiderült, hogy a szívócsonknál egy O gyűrű elszakadt, így elengedi a vákuumot ami a benzinpumpát működtetné.
kicseréltem ezt is, mostmár folyik a lé, de a robogó továbbra sem indul.
teker, teker, de nem kapja el.
a levegőszűrőbe (azt szintén kicseréltem egy újra) befújtam egy kis féktisztítót, akkor beindult, de csak addig járt, amíg az kitartott.

szétszedtem megint a karburátort, és látom hogy tele van benzinnel, szóval valamiért az nem jut rajta keresztül, pedig elvileg a karburátor minden fúvókája tiszta és átjárható.

 

szerintetek mi baja lehet?

Előzmény: Szere28 (5527)