attila0325 Creative Commons License 2019.08.21 0 0 33915

Ha új építésű lesz a ház, és kicsit is tervezett az energetika, Neked fűtés szempontjából elég lehet a legkisebb, CGW-2-14/100L is, az mindjárt lemegy 2.1 kW fűtőteljesítményig.

Új építésnél amúgy egy épületgépészt megkeresnék, hogy számolja csak ki azt a szükséges hőigényt. Nem ez a tétel vágja haza a költségvetésedet.

Megjegyzés:

Nekem ~120 négyzetméter fűtött alapterületre 8.9 kW a számított csúcs hőigény akkor, ha odakinn -15C° a hőmérséklet. 12 kW-os kazánt vettem.

24 kW szerintem csak abban az esetben indokolt, ha kombi kazánt teszel fel, és még a beépített tárolós kazánnak sincs helyed, vagy nem akarsz olyat tenni.

http://www.wolf-klima.hu/pdf/szerelesi/CGW-2%20szerelesi%20utasitas_3064211_201509.pdf

Ebben a prospektusban nézd meg a melegvízre vonatkozó adatokat. A rétegtároló miatt elvileg ΔT = 30K (értsd 10 C°-os bejövő vizet melegítesz 40 C°-ra) 14,3 liter/percet tud.

Ez nagyjából a 24 kW-os kombi kazánok (átfolyós üzemű, tároló nélkül) teljesítményszintje.

Kérdés, mennyi csapolód lesz, várhatóan mennyi üzemel majd egyidejűleg. Akarsz-e akár több fürdőt egyszerre használni, vagy sem.

A várható használati szokásokon múlik, hogy HMV oldalról mit kellene tudni egy kazánnak, és ezt kell valahogy összeegyeztetni a fűtési teljesítménnyel. Ezért tud jó opció lenni szerintem egy viszonylag alacsony

teljesítményű kazán, kiegészítve mondjuk egy 150 literes indirekt tárolóval, ha van neki hely.

Előzmény: jofej77 (33914)