Daimonka Creative Commons License 2019.08.21 0 0 15

Kedves Hozzászólók!

 

Régóta követem ezt a fórumot, tavasz óta keresgéltünk újépítésű lakást és nagyon sokáig a Divinus mellett akartunk dönteni, de végül egy másik társasházat választottunk. Nekünk egyrészről nagyon ijesztő volt, hogy az érdeklődésünk ideje alatt 1x emeltek árat, majd kilátásba helyezték a további emelést, ezután pedig közölték, hogy kíníai befektetők hármasával vették a lakásokat (és sok más vásárló is volt) és egyszerűen mind elfogyott. Az eladó lakásokat törölték ekkor, majd pár hét múlva visszanéztünk a Divinus honlapjára és meglepve láttuk, hogy rengeteg lakás került vissza az eladó listába, csak épp újabb áremelés történt. Ekkor még mindig hezitáltunk és gondolkodtunk a vásárlásban (persze közben máshol is keresgéltünk), de láttuk, hogy a júliusi átadást átírták szeptemberre. Ez azért is volt érdekes, mert amikor júniusban a megtekintésnél elmondtuk, hogy nekünk pár hónapon belül mindenképp költözni kellene,  az értékesítőjük égre-földre esküdözött, hogy júliusban át lesznek adva a lakások. Utoljára pár hete még egyszer tettünk egy próbálkozást és érdeklődtünk egy lakásra, az építkezésre is elmentük, ekkor pedig az ingatlanos hölgy elmondta, hogy biztosan lesz október környékén költözés (legkésőbb november), viszont azt érdemes tudnunk, hogy a csúszás azért van, mert a beruházó új döntése alapján a használatbavételi engedély iránti kérelem beadásával megvárják a másik 2 ütemet is (nyilván is költséghatékonyabb a számukra), vagyis az első ütem nem készül el előbb, külön, ahogy arról korábban szó volt. Ez nyilván azért probléma, mert akkor mi is körbenéztünk és láttuk, hogy bár a 2. ütem még csak-csak halad, a 3. ütemnél még a téglafalak sincsenek teljesen befejezve. Ha ezek után a beruházó kivárja, míg a 3. ütem is elkészül és csak egyszerre a 3 ütemre adják be a használatbavételi engedély iránti kérelmet, az szerintem még nagyon messzire fog nyúlni. Mi hazajöttünk, átbeszéltük és megkötöttük a szerződést egy másik társasházban. Nem akarok ijesztegetni senkit, csak én sem tartottam korrektnek a beruházó/értékesítők hozzáállását, hogy fűt-fát ígérgetnek, csak fizessen be valaki és úgy gondoltam, ezt másnak sem árt tudni.