Gyenyi Creative Commons License 2019.08.20 0 0 24647

Már (majdnem) mindenki megszólt hozzáoszlásodért. Én sem maradhatok ki. :)

"Nehezen törtük fel a védelmüket és nem is játszottunk most sem jól."

Szokjál hozzá, hogy a legtöbb csapat 10 emberrel védekezik ellenünk, és amíg el nem fáradnak, nehéz dolgunk van. De már másodszor türelmesen kivártuk ezt, és biztosan nyertünk.

 

"egyre inkább úgy tűnik, hogy őket vagy nem egy az egyben helyettesnek szánták vagy kiderült azóta, hogy arra nem alkalmasak, de játszatni kell őket."

Martinez jogosan játszik, Alvarez is jónak tűnik. Marin és Promes még nem játszott annyit, hogy ezt róluk lehessen mondani. Eddig egyikük sem meggyőző, de mindkettő javul. Szerencséjük, hogy a konkurencia nincs formában. Nem kell játszatni kell őket. Neres és Mazraoui nem játszott (sokkal) kevesebbet, mint Promes illetve Marin. Inkább az a baj, hogy néhány a régiekből, akármilyen rossz is, lecserélhetetlen.

 

"Ten Hag most a többi poszton is elkezdett variálni és ezzel még jobban megkavarja a csapatot."

A védelem közepe, és a középpálya (De Ligt és De Jong utódlása) még nem állt össze. Kénytelen keresni a legjobb felállást.

 

"Martinez is néha center, néha Schöne helyén védekező középpályás, pedig ő védő elvileg "

Eddig minden poszton jó volt, így jogosan teszteli Ten Hag, hogy hol vagyunk vele a legjobbak.

 

"Blind is egyszer védő, egyszer bekk, egyszer védekező középpályás."

Már csak a válogatottban bekk. De mindenhol jó, és az a lényeg.

 

"Tadic szerintem életében nem volt center máshol"

Annál zseniálisabb, hogy rájöttek, milyen jó annak. Árnyékspicc azért korábban is volt.

 

"Huntelaar nem bír 90 percet. "

Amíg nem játszik az első perctől, nem tudhatjuk, mennyit bír.

 

"nagyon nincs indok miért az egyik játszik és a másik nem."

Ezért is játszik hol az egyik, hol a másik. Szerintem Lang megérdemelné, hogy kipróbálják. Ha erre célzol, egyetértünk.

 

"Nem hiszem, hogy a fiatal Jong Ajax csatárok többet tudnak mint Dolberg."

Traore talán igen. Engem nem az zavart leginkább, hogy nem játszott, hanem az, hogy ahogy Ten Hag dobta, azzal gyakorlatilag elzavarta. Sajnos edzőnk kicsit autista. Nem érzi, tettei hatást a játékosokra.

 

"Eddig szerencséje volt, mert azért az ellenfél mindig kellően gyenge volt"

Tavaly is minden meccsünk előtt ezt mondtad. Legyen idén is olyan idényünk, mint a tavalyi volt!

Előzmény: Manoh (24643)