maseratisti Creative Commons License 2019.08.18 0 0 18432

A welldo 160 az a BLM 1700-as gép. A 2100-as az eggyel nagyobb doboz kicsit fentebb húzott teljesítménnyel ami azonos ezzel a WELLDO 200-al:

https://hegesztescentrum.hu/welldo-mig-200-hegeszto-inverter-5kg-huzalhoz.html

Az ívpontos gép (meg az Andelli) jól látjátok hogy a régi BLM 2300-as lenne. Illetve mégsem mert én még ívpontost nem láttam testközelből, a kinézet stimmel (bár ívpontéknál oda van írva hogy kép csak illusztráció) de ugye blm nagy dob (300mm/15kg) az ívpontos meg 5 kg-t ír. (és ha kinagyítod a fotót láthatod hogy egy photoshoppolt képet nézel nem pedig egy termékfotót) Az új blm2300-as meg már nem olyan mint az ívpont... Szóval van kavar, és nem leszünk okosabbak ma sem.

Spool gun opción én nem variálnék sokat egy olyan gépnél aminél gyorsan lehet akasztani egy rövid pisztolyt, és esetleg fogadja is a kis dob huzalt... Egy normálisabb spool gun 30-40eFt.

Nem akarlak rábeszélni a welldo-ra (főleg hogy nem kedvencem az a bolt) de ugye 100-alatt nem nagyon van sokkal jobb tippem ami annyit tudna. 100-120 közt én tuti az 1700-as BLM-et venném ha az olcsóbb welldóban (vagy a boltosban) nem bíznék, a felett viszont inkább a fapadosabb tudású de megbízható, egyszerűbb jasic felé billen nálam a mérleg.... aztán nagyon sokáig szinte semmi, majd 300 felett jön az eseb caddy c200i, de az meg nem multifunkci gép... 500 felett meg már egyszerű lenne az élet mert van nagyon jó esab, lincoln, parweld, telwin, merkle, ergus, miller, ewm, kemppi multigép a piacon dögivel, csak nyilván az nem ez a topic :-)

Előzmény: Zsiga938 (18431)