wpalika Creative Commons License 2019.08.16 0 0 179170

Passzolom a kérdést, ennyire nem ástam bele magamat. Volt pt100-as hőelem is beépítve, most pedig tokozatlan k van a Gaggiaban és a Silviában is. Amikor az elsőt építettem akkor azt gondoltam, hogy legyen ilyen gyors meg olyan gyors és akkor majd a csapolás alatt gyorsabban reagál és nem esik annyit a hőmérséklet, de talán ha század fokokban lehet mérni ezeket a különbségeket. Biztos lehet a beállításokkal játszani, higy jobb legyen. Egy Gaggianál pl. sokkal többet számít a rézcső tuning mint a márkás PID vagy a gyorsabb hőelem. Ettől lesz igazán hőstabil a gép. Nyilván vannak olyan területei az iparnak vagy otthoni felhasználásnak ahol baromira nem mindegy, hogy mennyire lövi túl szabályzásnál a hőmérsékletet, de kávégép esetében kb. az a szempont, hogy tartsa a beállított értéket és legyen tartós. Ha az egész skála el van tolódva akkor azt be tudod állítani a beállitásokban. Ez pl. szintén egy fontos dolog, hogy tudd mennyi a kilépő víz hőmérséklete. Egy dolog a PID-en kijelzett és a tényleges kilépő víz hőmérséklete. Érdemes pontosan kimérni és azzal számolni.

Előzmény: kneissl (179169)