Csempa Creative Commons License 2019.08.16 0 0 201293

Fáradtsággal kapcsolatos kérdés:

 

Pár hete kezdtem intervallozni, ez egy sziget körbe belezsúfolt 6-7 intenzív futást jelent és az Árpád hidra felfutás a zárása. Most vagy emiatt, vagy ettől függetlenül, de mostanában fáradtabb vagyok a szokásosnál. Ennek előtte simán futottam 3-4-5 napon is egymás után, most meg az intervall utáni napon már el-el gondolkodom rajta, hogy nekiinduljak-e. Ha meg nekiindulok egy rövidebb laza futásnak, akkor a következő napon már biztosan kihagyom a futást és inkább pihenek helyette. Pl:hétfőn reggel volt egy intervall, kedden délután egy könnyű 20km, szerdát éppen ezért pihenőnapnak terveztem azzal, hogy csütörtök délután megint jöhet egy intervall. De csütörtök délután azt éreztem, hogy még korai lenne, inkább pihentem és áttettem a futást ma reggelre. (Az RHR, HRV mérésim, és fenix stressz level mérése is ezt támasztotta alá, de ezektől függetlenül jutottam erre a döntésre). 

 

Titeket is ennyire elfáraszt egy-egy intenzívebb futás vagy ez nálam most valami új, pl öregszem, vagy túl sokat dolgozom mostanában és emiatt nem tudom kipihenni magam, vagy ki tudja, mert más fárasztó dolog most nincs.