classic_fanatic Creative Commons License 2019.08.12 0 2 1200

Kedves Fórumozók!

Pénteken lehúztuk a Skif-et Balatonföldvárra, hogy eltöltsünk egy hosszú hétvégét. Korán reggel beleraktunk minden cuccot, talán túl sok szerszámot és még több földi jót, szerintem a 400 kg-ot alsó hangon súroltuk. Jól gurult a "szekér", nem táncolt, siklott, ahogy kell. Úgy 70 km megtétele után kíváncsiságképpen megálltam, megfogdostam a csapágyakat. Nem volt egyik sem forró. Néha megfeledkeztem az utánfutóról, ezt még szokni kell. Ez olyan 100 km/h-nál tudatosul a visszapillantóba nézve. A para az a sok kamion, na azok tolnak, ledudálnak, előzésbe kezdenek, elsőre elég félelmetes volt. A kempingbe megérkezve pikk-pakk összeraktuk elősátorral együtt a Skif-et. Elbénáztam elsőre, mert kifordítva raktam fel az elősátrat, gyanús volt, hogy a tetőn vannak a rögzítendő gyűrűk és szalagok. Jót nevettünk, minden szuper volt, pihentünk. A kemping pedig a diófáknak köszönhetően árnyékos, és életmentő volt a rekkenő hőségben. Úgy éjfél után a forgalom is nagyjából megszűnt, ekkor elcsendesült a környék. Reggel 8 órakor pedig kávé és kolbászos rántottánk illatával ébresztettük szomszédainkat. Hogy mennyire népszerű a balatoni kempingezés? Utazás előtt egy héttel, a Balaton déli partján lévő kempingekben már csak Balatonföldváron volt foglalható sátorhely.

A családom imádta a kempingezést, kamasz gyermekeim pedig alig várják a következő alkalmat.

Skif-et Mindenkinek!