xtctraxx Creative Commons License 2019.08.12 0 0 34445

Azért vannak apró trükkök, amivel a melegedést, vagyis annak az érezhető mennyiségét lehet szabályozni. A fontos az, hogy a test ami fogsz az maradjon még kézben tartható hőmérsékletű. Nyilván a fizika mai állása szerint a magas fényáram + alacsony tömeg garantálja a hirtelen nagy mennyiségű hő felszabadulását. Akkor azonban ha a fej részre próbálja a gyártó "rekeszteni" a felszabaduló hő nagy részét, akkor ugyan valamivel hamarabb fog visszalépni, de a test nem fog átforrósodni csak hosszú idő után.

 

 

@FBLLMAG:

Az olcsó lámpákat anno azért kezdtem el próbálgatni, mert láttam bennük fantáziát. Azonban a gyártók és a típusok is elég tiszavirág életűnek bizonyultak, ezért is álltam le velük. Arról inkább nem is írok, hogy milyen vackok is voltak köztük. Azóta már sokkal jobban megnézem mikor mit vásárolok, mert 10-20$-t is sajnálok kiadni valamiért, aminek tényleg semmi értelme. Akkor már inkább adok ki 100$-t valamiért, ami kivétel nélkül minden tulajnál pozitív csalódás volt. Az újdonságokba mostanság többször is belenyúltam, szóval azokkal is leálltam, már inkább megvárom, hátha pár hónapon belül kijön a javított verzió valamiből.