Petya79 Creative Commons License 2019.08.10 0 0 3469

Sziasztok! Nekünk most készítette el apósom a fém kerítésünket. Eredetileg boltban akartam megvásárolni, de egyrészt iszonyat drágán kínálták (még a pelenka minőségűeket is), másrészt nem igazán találtam olyat, ami egészen a földig leér, azaz lábazat nélküli. Pedig amúgy még a 'kommersz' Polargosnak is van a kínálatában, de a lengyelek csak az osztrák és német piacra készítenek ilyen kerítéseket, itthon valamiért nincs rájuk kereslet.
Nekünk viszont jobban tetszik lábazat nélkül, mert sokkal "szellősebbnek" tűnik, és szélesebbnek is hat.
Nem szerettünk volna semmi csicsát, egy egyszerű minimál stílusú kerítés volt a cél. Összesen 18 méter széles, ebből 3 méter a kétszárnyú kapu. Külön kiskaput nem akartunk még mellé, mert feleslegesnek tartottuk. Az egyik szárny 2 méteres, a másik pedig 1 méter. Úgy lett megoldva, hogy a kisebb szárny simán zárható külön, miközben a nagyobb fixen rögzítve marad, nem lehet csak úgy egyszerűen betolni. A beton sávalapot nem számolva, maga a kerítés anyagköltsége 170 ezer forint volt a fém alapozóval. Boltban ennyi pénzért még a kétszárnyú kaput sem tudtam volna megvásárolni. Igazából csak egy kérdés merült fel: legyen alul furat, hogy szabadon távozzon a zártszelvényből a kondenzvíz, vagy hagyjam így, ahogy van?