classic_fanatic Creative Commons License 2019.08.04 0 0 1194

Tisztelt Skif rajongók!

 

Régóta vadászom ezt a Skif sátras csodát. Amióta megjelent az Origón a cikk, elkapkodják, mint a cukrot, nem véletlenül. Sátorozhatsz, négy bringát ráerősíthetsz, ha lecsavarozod a tetejét, mehetsz az OBI-ba akár deszkáért, szóval három funkció egyszázötvenezerért irányáron. A felhozatal ma Magyarországon, hogy is mondjam, nehéz kifejezni. Nagy része papírok és rendszám nélkül, műszaki semmi. Van, aki arra sem méltatja, hogy legalább lemossa, vagy kinyissa, hogy milyen állapotú a belső. Ki sem tudja a sufniból szabadítani, de szép megkímélt az eladó szerint. Majd küld képet… így hirdetnek az okos tulajok ma. De a jég megtört, az a szerencse ért, hogy ma megvásárolhattam egy igen jó állapotú 1983-as Skif sátras utánfutót, bár nem volt egyszerű. A hirdetőt felkeresve, a szokásos választ kaptam, sajnos lecsúsztam róla. Már nagyon elkeseredtem, amikor másnap nagy szerencsémre a tulajdonos felhívott, hogy a tuti vevő nem tudott megjelenni, így a rangsor megmegváltozott, javamra. Padlógáz, odamentünk, - végre egy segítőkész korrekt eladó - kinyitottuk, ugyanaz az illat, mint 1990-ben, amikor először csapott meg a vászon bukéja. Ma egy ilyen példány, amelynek alig napszítta a ponyvája, megvan minden tartozéka dupla pótkerék, patentok egy marékkal, sőt ponyva az utánfutóra és még sorolhatnám, az kincs. Kamasz koromban édesapám újonnan vásárolt egy fehér színűt, azzal jártuk be a környező országok kempingjeit. Majd harminc év elteltével feltörtek a nosztalgikus érzések, kamasz gyermekeim pedig kíváncsian várják, hogy megismerjék a kempingek hangulatát, varázsát. Végre teljesült az álom, irány hétvégén a Balaton kempingjei. Vagyis elsőként az eredetvizsgálat, majd a Kormányablak.

 

Hasonló örömet kívánok Mindenkinek!