smnks Creative Commons License 2019.07.26 0 2 38915

Szia, egyezik!

 

Lehangoló a tény, amikor meg sem próbálnak változtatni az adottságokon!

Még olyan körülmények kapcsán sem (pl. új megálló létesítése), amely nem kerülne horribilis összegbe!

Sajnos a Bakonyvasúton is van ilyen, pl. Eplényben. Úgy tudom, az e vasút melletti kiállásért létrejött civil szervezet hosszú évek óta kezdeményezi pl. ezen állapot megváltoztatását, mégsem történt semmi a mai napig sem.

 

Aztán a másik, a pálya legatyásodása. Ennek orvoslása már nem kis összeg volna, az tény!

De! Kishazánkban sajnos tipikus példa, amikor egy-egy vonal legatyásodik a szükséges karbantartás hiánya miatt, teletüzdelik lassújellel, ebből kifolyólag irreálisan, nevetségesen magasra nőnek az eljutási idők, hát persze, hogy elpártolnak az utasok. Aztán jön a propagandaszöveg, hogy alig használja valaki a vonalat, nem éri meg fenntartani.

Szerintem teljesen jogos, hogy ilyenkor nem kicsit keserű a szája íze az embernek, és úgy érzi, felülről megint kissé hülyének nézik az "elvtársak".

 

És persze itt előttem az olvtárs megmagyarázza, hogy nem emiatt csökken az utasszám!

Lehet, hogy neki is igaza van, csak ezt ilyen körülmények közepette nem lehet egyértelműen eldönteni.

Előzmény: erdőszéli (38906)