Tizer Balázs Creative Commons License 2019.07.25 0 0 4243

Üdv mindenkinek!

Autó vásárlás előtt állok, és erősen szemezgetek egy 2014/6 havi 1,6 hdi active automata váltós verzióval. 

Olaszból hozták az autót elvileg, 112340KM van benne, de ez mondjuk nem mérvadó mert " állapotra veszünk autót nem kilométerre"  ahogy a becsületes nepper mondja. :-)

Szóval eddig csak bele ültem, még nem vezettem egy centit sem, valami hihetetlenül kényelmes és igényes kívül-belül, beleszerettem  de félek is egy kicsit,mert sosem volt automata váltós autóm.

Nem tudom, hogy a rengeteg elektromos kütyü mennyire hajlamos a meghibásodásra. Ugyanis hiába visszük el állapotfelmérésre a váltóba motorba nem látok bele.

 Zömmel városban használnám ( munkába járáshoz de elsősorban APA TAXI) és ahogy én tudom a részecskeszűrő nem szereti és hajlamos tönkremenni. Eddig átlag 4777Km mentem/év tehát nem sokat. 

De ha az autó igényli szívesen kirándulgatnék vele hosszabb távokat mert mint írtam fentebb imádtam. És ha a hosszabb távon múlik a motor és a váltó  élettartama akkor inkább többet megyek vele mert nem akarok felülni a szopórollerre, ha nem muszáj. :-)

Nagyon megköszönném ha megosztanátok a tapasztalataitokat ezzel a modellel kapcsolatban.