subcy Creative Commons License 2019.07.25 0 0 122299

meg ha ott tag vagy és rákeresel a műszerfal szóra, akkor láthatod hogy többször feljött ez a téma:

 

Olyan dologgal kezelte,hogy a nagy melegbe" megolvasztotta" a műanyagot.En is jártam így egy lidis szarral.Amugy lelehet szedni.De most nem jut az eszembe hogy mivel szedtem le valamilyen oldoszerrel

Sajna mindenkinél előjön 1x..
Gumiréteggel vonta be a gyár ami idővel elkezd ragadni csillogni..
Én finom szivacsal, rengeteg vizzel és ciffel szedtem le.
+ mikroszálas rongyok utána kapott egy műszerfal ápolást amint kész lett

APC (All purpose cleaner)-vel adnék neki egy első próbát, pl tescoban kapsz Armor All Multi Purpose Cleaner néven fut, narancssárga szórófejes flakon az autós részlegen. Az le fogja szedni a ragacsos koszos trutyit. 1390 Ft a 750 ml

Lidl-ben kapható narancssárga W5 hidegzsíroldóval lejön. Érdemes szivaccsal csinálni (nem a rürcsis oldalával) Majd bő vízzel lemosni!
(Well Done zsiroldo NEM jó ide!!!)

Volt ilyen nálam is, 2007-es Grande (emotion). Soha semmi bántó dologgal nem kentem a műszerfalat, mégis ragadt mint a fene.
Felvittek egy vékony "puha" réteget a műszerfal anyagára, úgy tudom annak idején ez csak az emotion kivitelhez tartozott.
Igen hatásosan lejött denaturált szesz használatával, azóta olyan a műszerfal, mint bármelyik korabeli Grande műszerfala, cserébe nem ragad, csillog.

Előzmény: subcy (122298)