GreenIT Creative Commons License 2019.07.21 0 0 71

Pythont kezdtem tanulgatni, de ugy tunik, a peldak nagyon primitivek es alapveto informaciokat se talalok, amiket mas programozasi nyelvekben mar az elejen kitargyalnak.

 

Tudna valaki segiteni, hol talalok rendes peldakat?

Elsosorban a lista, tuple es tarsai erdekelnek, vagy adatbaziskezeles.

 

Nehany pelda, mire gondolok:

Listanak, tuplenek, stb. hany eleme lehet maximum?

A mintapeldakban allandoan kiiratjak az elemeket, ami nyilvan csak max. 20 elemig ertelmes dolog. Mi van, ha tobb szaz elemu a lista? Ki se fer a kepernyore.

 

Lista, tuple, adatbazis elemeinek osszehsonlitasara szinte semmi lehetoseget nem talaltam, csak a < jelet hasznaljak, de a leiras szerint az csak lexikografikusan dolgozik. Erdemi osszehasonlitasokra hogyan van lehetoseg?

(peldaul hogyan tudom meg, egy tuple-nek egy masik tuple valodi es teljes resze, vagy csak par kozos elemuk van, vagy nincs kozos elemuk, csak az elemszamuk kulonbozik?)

 

Hogyan lehet parameteradassal listakat letrehozni?

Peldaul ciklusba rendezni, hogy ha van ezer elemem, akkor mondjuk 50-esevel tarolja tuple001, tuple002, stb.-be?

 

Mekkora elemszamot optimalis listaban, vagy tuple-ben kezelni?

Erdemesebb 50-esevel darabolni, kulonosen, ha csak elemek szerinti kiiratasra van lehetoseg a kepernyon?

 

Hogyan lehet vele adatbazist kezelni es milyen tipusut?

 

Ha van pl. 50x20 tuple-m, es tudni akarom az osszes elemet, akkor egyesevel kell uj listaba letrehozni oket egyesevel szurve, vagy egyszerubb csak listaba masolni, majd kiszurni a duplatr?